Blog prawokontraktowe.pl to miejsce, w którym znajdziesz praktyczną wiedzę o zagadnieniach z szeroko rozumianego prawa zobowiązań. Jako adwokat – specjalista od spraw gospodarczych, staram się przybliżyć odbiorcy wybrane aspekty konstruowania umów, czy też interpretacji poszczególnych ich postanowień.

Wpisy na blogu poparte są moim doświadczeniem zawodowym. Pośród tematów poruszanych w serwisie znajdą Państwo zagadnienia dotyczące w szczególności konstruowania umów – zarówno z perspektywy przedsiębiorcy jak i konsumenta. W moich wpisach wskazuję potencjalne zagrożenia wynikające z poszczególnych klauzul kontraktowych, informuję które z nich mogą zostać uznane za nieważne lub bezskuteczne.

Z uwagi na moje doświadczenie w obsłudze prawnej spółek prawa handlowego, na blogu znajdziecie Państwo także wpisy z zakresu prawa korporacyjnego.

W moich wpisach preferuję podejście praktyczne – unikam stosowania skomplikowanej nomenklatury prawniczej, dążąc do tego aby treści publikowane na blogu były przystępne i zrozumiałe.

Przedsiębiorcy znajdą na blogu cenne informacje, które mogą okazać się pomocne dla należytego zabezpieczenia ich interesów. Konsumenci z kolei mogą dowiedzieć się, jakie przysługują im prawa w określonych sytuacjach.

Bartosz Karbowski

Adwokat

Partner Zarządzający Karbowski Rasiński & Partners